AKTUALNOŚCI arrow HUFIEC
 
O Hufcu Łagiewniki Drukuj E-mail

Logo Hufca ŁagiewnikiHufiec Łagiewniki im. Synów Pułku jest jednostką terytorialną Chorągwi Dolnośląskiej Związku Harcerstwa Polskiego - organizacji wychowawczej o blisko stuletniej tradycji. Misją ZHP jest wspieranie młodego człowieka we wszechstronnym rozwoju w oparciu o trzy filary: służbę, prace nad sobą, poszukiwanie swojego miejsca w społeczeństwie.

Hufiec Łagiewniki powstał w 1975 roku. Początkowo działał na terenie trzech gmin: Jordanów Śląski, Kondratowice i Łagiewniki. W 2007r . w teren działania hufca została włączona gmina Sobótka. Po rozwiązaniu Hufca Stzrellin [czerwic 2008r.] teren działania hufca  został poszerzony o kolejne 4 gminy: Strzelin, Borów, Wiązów i Przeworno.

W chwili obecnej nasz hufiec zrzesza ponad 200. zuchów, harcerzy i instruktorów podzielonych na 16 podstawowych jednostek organizacyjnych: 2 gromady zuchowe (dzieci 6-10 lat), 3 drużyny harcerskie (10-13 lat), 3 drużyny strszoharcerskie (13-16 lat), 3 drużyny wędrowniczą (16-25), 2 drużyny wielopoziomowe oraz 3 krąg - akademickie i starszyzny harcerskiej.

Nasze zuchy, harcerze i instruktorzy czynnie włączają się w działania na terenie swoich gmin uczestnicząc i współorganizując uroczystości religijno – patriotyczne, dożynki, festyny, festiwale. W naszym działaniu silnie współpracujemy ze szkołami uzupełniając ich program zajęć pozalekcyjnych. Naszymi sprzymierzeńcami są organy samorządu terytorialnego gmin na terenie których działamy. Ze większością podpisaliśmy porozumienia o współpracę.

Jesteśmy otwarci na świat. Organizujemy wraz z THW Jugend – Weiden polsko-niemiecką wymianę młodzieży. Przynajmniej raz w roku odwiedzamy się wzajemnie wymieniając się doświadczeniami, kontaktami, a przede wszystkim ćwiczymy język.

Komenda Hufca Łagiewniki organizuje dla swoich członków szereg imprez o różnorodnej tematyce. Głównymi przedsięwzięciami programowymi hufca są Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej (organizowany zimą), Turniej Zastępów (organizowany na wiosnę) oraz biwak tematyczny (organizowane na jesień). Na pierwsze z nich zapraszamy nie tylko młodzież harcerską, ale również chóry szkolne, czy schole parafialne. Turniej Zastępów to impreza polegająca na współzawodnictwie zastępów działających w drużynach hufca. Natomiast biwak tematyczny jest spotkaniem z nauką w praktyce. W latach 2003-2005 zapraszaliśmy bractwa rycerskie aby poznać życie i rzemiosło ludzi w dawnych czasach, natomiast w 2006 roku zgłębialiśmy tajniki kosmosu.

Hufiec Łagiewniki jest właścicielem bazy obozowej w Pobierowie, na której co roku wypoczywa blisko 1200 osób z całej Polski. Tam właśnie, na przełomie lipca i sierpnia, organizowany jest obóz naszych harcerzy, który stanowi podsumowanie całorocznej pracy drużyn.

 
Menu serwisu
AKTUALNOŚCI
1% DLA HARCERZY
HUFIEC
KONTAKT
FACEBOOK
........
PORADNIK harcerski
DLA DRUŻYNOWEGO
GALERIA
KSIĘGA GOŚCI
........
POBIEROWO on-line
NAMIOT

zgłoś problem

Dostep do panelu administracyjnego Administrator