AKTUALNOŚCI arrow 1% DLA HARCERZY arrow Jak to zrobić?
 
Jak przekazać 1% Drukuj E-mail
Napisał Zbigniew Paweł Skupiński   

KROK 1 - Wybór organizacji pożytku publicznego

ZHP, Chorągiew Dolnośląska znajduje się na liście organizacji, które posiadają status organizacji pożytku publicznego i z tego tytułu ma prawo otrzymywać 1% podatku.  Hufiec Łagiewniki im. Synów Pułku, jako jednostka terenowa ZHP działa bezpośrednio z dziećmi i młodzieżą z waszej okolicy.

KROK 2 - Wypełnienie zeznania rocznego PIT

Po zmianach prawnych przekazanie przez podatników swojego 1% dla ZHP jest niezwykle proste. Wystarczy wypełnić odpowiednie rubryki w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT – 28, PIT-36, PIT- 36L, PIT-37 lub PIT-38).

Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, na ostatniej stronie zeznania podatkowego znajdziemy : WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)

WNIOSEK ten składa się z trzech pozycji.

Pierwsza to Nazwa OPP - Wpisujemy w zeznanie podatkowe: ZHP, CHORĄGIEW DOLNOŚLĄSKA

Druga to Numer KRS - Wpisujemy w zeznanie podatkowe KRS ZHP, Chorągwi Dolnośląskiej, czyli: 0000264246

Trzecia to Wnioskowana kwota -Wpisujemy kwotę, którą chcemy przekazać, nie może ona jednak przekraczać 1 % podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

UWAGA!

Aby pieniądze trafiły do naszych harcerzy należy wypełnić pozycje z części: INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE

Należy wskazać CEL SZCZEGÓŁOWY 1%.- Wpisujemy: HUFIEC ŁAGIEWNIKI

Jeśli kwotę z 1% podatku chcą państwo przekazać na konkretną drużynę, środowisko harcerskie, proszę wpisać w pozycję CEL SZCZEGÓŁOWY 1%: HUFIEC ŁAGIEWNIKI, nazwa drużyny lub nazwa miejscowości w której działa  [wykaz drużyn i jednostek organizacyjnych hufca]


Chcielibyśmy Państwu podziękować za okazane nam wsparcie. Będziemy mogli uczynić to osobiście, jeśli wyrazicie zgodę, aby US ujawnił nam wasze danych osobowe (imię, nazwisko, adres oraz wysokość kwoty z 1%). Można to zrobić przez zaznaczenie „kwadratu” w części INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE

KROK 3 - US przekazuje pieniądze ZHP

Pieniądze - 1% podatku należnego - na konto ZHP, Chorągiew Dolnośląska przekaże urząd skarbowy w terminie do 3 miesięcy [koniec lipca]. Do nas powinny trafić we wrześniu.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA OKAZANE NAM WSPARCIE!


masz WĄTPLIWOŚCI, PYTANIA, UWAGI napisz:

Forum Hufcae-mail 
Menu serwisu
AKTUALNOŚCI
1% DLA HARCERZY
HUFIEC
KONTAKT
FACEBOOK
........
PORADNIK harcerski
DLA DRUŻYNOWEGO
GALERIA
KSIĘGA GOŚCI
........
POBIEROWO on-line
NAMIOT

zgłoś problem

Dostep do panelu administracyjnego Administrator