AKTUALNOŚCI arrow POBIEROWO on-line arrow O BAZIE
 
O BAZIE Drukuj

Pobierowo to miejscowość położona na Wybrzeżu Zachodnim, niedaleko Kamienia Pomorskiego. To ciche i urokliwe miejsce z przepiękną plażą co roku przyciąga tysiące turystów z całego kraju i z zagranicy. Jego niewątpliwym atutem jest bliskość wielu atrakcji turystycznych, takich jak wybrzeże klifowe wraz z malowniczymi ruinami kościoła w Trzęsaczu, kurort w Miedzyzdrojach, zabytki Kamienia Pomorskiego, Gryfic i Trzebiatowa, latarnia morska w Niechorzu czy Woliński Park Narodowy z rezerwatem żubrów.

Baza Obozowa Hufca ZHP Łagiewniki położona jest na obrzeżach Pobierowa, w lesie sosnowo-świerkowym, zaledwie 200 metrów od plaży. Jest przygotowana na przyjęcie ok.400 osób zgrupowanych w kilkunastu podobozach. Każdy z nich wyposażony jest w oświetlenie elektryczne, namiot świetlicowy, stół do pingponga oraz ławy i stoły do zajęć programowych. Uczestnicy zakwaterowani są w namiotach harcerskich typu “10” (w których lokuje się przeważnie po 6 osób), natomiast dla kadry przeznaczone są mniejsze namioty – tzw. “ule”. W skład wyposażenia namiotów wchodzą dwa regały oraz łóżka polowe (tzw.“kanadyjki”) z miękkimi materacami i dwoma kocami.

Stanica zajmuje dość duży obszar, na którym rozmieszczone są 3 węzły sanitarne. Każdy zespół sanitarny wyposażony jest w toalety typu WC-Box, natryski oraz zadaszone umywalnie na wolnym powietrzu. Na bazie znajduje się kuchnia wraz ze stołówką, która może obsłużyć ok.150 osób (podczas jednej zmiany). Aby uatrakcyjnić pobyt na naszej stanicy wyznaczyliśmy 2 boiska do siatkówki i miejsce ogniskowe, co roku rozkładamy również własną ściankę wspinaczkową (zapewniamy sprzęt do wspinaczki) a co kilka dni organizujemy kino letnie przy użyciu projektora multimedialnego. Na bazie znajduje się ambulatorium obsługiwane przez lekarza i pielęgniarkę, a bezpieczną kąpiel zapewniają nasi ratownicy WOPR. Nad porządkiem na stanicy i wygodą uczestników czuwa “Drużyna Sztabowa” złożona z wędrowników i członków Zespołu Kwatermistrzowskiego hufca.

Oferta naszej stanicy i sposób jej realizacji został doceniony przez Komendę Chorągwi Dolnośląskiej ZHP, która trzykrotnie (w 2004, w 2006 i w 2007) przyznała Bazie Obozowej Hufca Łagiewniki tytuł Wzorowej Bazy Obozowej.

Adres bazy

Harcerska Baza Obozowa Hufca ZHP Łagiewniki
ul. Polna; 72-346 Pobierowo
 

 ZOBACZ TAKŻE:

Oferta 2008 - uczestnicy indywidualni 

Oferta 2008 - harcerze z hufca 

Oferta 2008 - grupy zorganizowane 

Opinie uczestników i kadry obozów w Pobierowie 

Galeria zdjęć z bazy z 2007 roku 

 
 
Menu serwisu
AKTUALNOŚCI
1% DLA HARCERZY
HUFIEC
KONTAKT
FACEBOOK
........
PORADNIK harcerski
DLA DRUŻYNOWEGO
GALERIA
KSIĘGA GOŚCI
........
POBIEROWO on-line
NAMIOT

zgłoś problem

Dostep do panelu administracyjnego Administrator